İçeriğe atla

Regl Külodu Nedir?

Regl külodu - adet külodu - külot ped nedir? Sorularını cevaplıyoruz!

Regl döneminde ped veya tampon yerine giyebileceğin iç çamaşırlarıdır! *EVET* normal iç çamaşırı gibi görünür ve hissettirir ancak sıvıyı hapseden dahili bir astara sahiptir. Çamaşırını değiştirmen gerektiğinde sadece durula, ardından yıka ve temiz bir tane giy.

Modibodi Regl Külodu modellerini görmek için Tıkla!

Sen de denemeyi düşünüyorsun ama aklına takılan şeyler mi var?

Haklısın. Yeni bir şeye geçiş yapmak biraz kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden Sıkça Sorulan Sorularını'larını yanıtlıyoruz.

Regl iç çamaşırları ıslaklık hissettirir mi?

Bizimki hayır. Patentli astarımızın üst katmanı Merinos yünüyle tasarlandı. Merinos yünü doğası gereği nemi emer, bu da senin ferah ve kuru hissetmeni sağlar.

Bazı müşterilerimiz regl dönemlerinde iç çamaşırlarına damlayan kanı hissettiklerini söylüyorlar. Fakat denediğinde de fark edeceksin çok hızlıca üst katman tarafından emilerek hapsolacağı orta katmana geçiş yapıyor olacak. Regl Külodu Nasıl Çalışır Tıkla ve Oku...

Regl iç çamaşırları kokar mı?

Hayır, 2 temel nedenden ötürü Modibodi’n kokmaz. Birincisi, sıvı hızla orta katmana iletilir ve burada hapsolur. Böylece kuru kalan üst bölge sayesinde hep kuru ve güvende hissedersin. Ayrıca patentli ağ yapımız koku ve kokuya neden olan bakterilerle savaşmak için tasarlanmıştır, yani güvenli bir koku önleyicidir.

 

Dışarıdan fark edilir mi?

Hayır, asla dışarıdan fark edilmez. Ancak arkadaşlarına adet külodundan bahsedebilirsin, böylece onlar da rahat ve kuru hissetme şansına sahip olabilirler. Ve elbette gezegen için üzerine düşeni yapmalısın.

Yüksek kalitedeki kumaşlardan üretilen ve birçok farklı modele sahip olan regl külotlarımız normal iç çamaşırları gibi görünür ve hissettirir.

Emici astar iç çamaşırının ağ kısmına yerleştirilmiştir. Böylece kaymaz, hareket etmez, düşmez veya içeri katlanmaz (pedlerin aksine!) Ayrıca, ağ kalınlığı Orta-Yoğun ve Yoğun-gece boyu emicilik seviyesine sahip iç çamaşırlarımızda sadece 3 mm, Maxi 24 saat emicilik seviyesine sahip iç çamaşırlarımızda ise 6 mm'dir. Böylece dar giysilerin altında bile fark edilmez.

Regl iç çamaşırımı ne zaman değiştireceğimi nasıl bileceğim?

Tıpkı bir ped veya tamponu ilk kullandığında olduğu gibi, iç çamaşırını ne sıklıkta değiştirmen gerektiğini hesaplamak biraz zaman alabilir ve bu hem kişisel akışına ve hem de giydiğin iç çamaşırın emiciliğine bağlı olarak değişir.

Müşterilerimizin çoğu iş yerinde veya okulda tüm gün boyunca bir tane giydiklerini ve sonra eve geldiklerinde ya da yatmadan önce yeni bir iç çamaşırına geçtiklerini söylüyorlar. Zamanla sen de kendin için doğru olanı bulacaksın.

Gün içinde dışarıdayken iç çamaşırını değiştirmen gerekiyorsa veya ihtiyacın olabileceğinden endişeleniyorsan su geçirmez çantalarımızı kullanabilirsin. Böylece, kullanılmış iç çamaşırlarını, yıkamaya kadar güvenli (ve kokusuz) şekilde saklayabilirsin.

 

Tüm regl dönemimi geçirmek için kaç çamaşıra ihtiyacım var?

Bu, çamaşırları ne sıklıkta yıkadığına (veya şanslıysan, birinin senin için ne sıklıkta yaptığına) bağlıdır.

Temel olarak, adetinin her günü için bir taneye ihtiyacın var. Bu, adetin özellikle kısa veya normalden uzun değilse yaklaşık 4 ila 7 Modibodi demek. Ayrıca, muhtemelen geceleri de farklı bir tane giymek isteyeceksin.

Örneğin, regl külotlarını her üç günde bir yıkayacaksan ve bir tane gündüz, bir tane gece giyersen, altı Modibodi'ye ihtiyacın olacaktır. Ancak iki günde bir yıkarsan, dört tane yeterli olacaktır.

Bu nedenle, düşünmen gereken ilk şey, ne sıklıkta çamaşır yıkayacağını hesaplamak :) Modibodi’ni kullandıktan sonra soğuk suyla durulayıp, çamaşırlarının geri kalanıyla birlikte makineye atabilirsin. Normal çamaşır deterjanı kullan, ama yumuşatıcı kullanma.

Regl Külodu nasıl yıkanır?

Öncelikle söylemek isteriz ki sıradan beyaz pamuklu külotlardan kanı çıkarmaya çalışmaktan çok daha kolay olacak :)

Modibodi iç çamaşırlarındaki emici ağ siyahtır, bu nedenle leke çıkarıcı kullanmana gerek yok. Ayrıca suda bekletmeye, ovalamaya ve çitilemeye de gerek yok. (Evet!)

Regl külotlarımız kelimenin tam anlamıyla içine sızmak üzerine tasarlandığından, onları en iyi durumda tutmak için yapman gereken tek şey aşağıdaki dört basit adımı takip etmek… Rahat bir regl dönemi ve gezegen dostu koruma için büyük bir talep değil ;)  

ADIM 1: Regl iç çamaşırlarını soğuk suda elde durula. Bunu, su berraklaşana kadar musluğun altında veya duşta iç çamaşırını çıkardıktan hemen sonra yapabilirsin.

ADIM 2: Durulanmış çamaşırlarını çamaşır makinesinde, tercihen soğuk suda yıkamalısın. Mümkünse çamaşır torbası kullanırsan daha iyi olur.

ADIM 3: Normal çamaşır deterjanı kullan. İç çamaşırının etkili şekilde çalışmasını sağlayan doğal liflere verebileceği zarar nedeniyle yumuşatıcı kullanmamalısın.

ADIM 4: Asarak kurut (kurutma makinesi yok!). İşte bu kadar :)

 

Modibodi Hakkında

Modibodi, 2012 yılında, Avustralyalı bir girişimci olan Kristy Chong tarafından kurulmuştur. Modibodi, hijyenik, rahat ve güvenli çevre dostu regl külotları, regl mayoları ve üriner inkontinans iç çamaşırları ve benzeri ürünler sunmak için kurulmuştur.  Ürünler, doğal malzemeler kullanılarak üretilir ve kadınlar için hijyenik, rahat ve güvenli bir seçenek sunar.

Modibodi, yalnızca hijyenik ürünler sunmakla kalmaz, aynı zamanda sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik etmeyi de amaçlar. Şirket, ürünlerinin üretim sürecinde enerji tasarrufu yapmaya, atıkları minimize etmeye ve doğal malzemeler kullanmaya özen gösterir.

Modibodi, sosyal sorumluluk projeleri de yürütmektedir. Şirket, adet döneminde okula gitmekte zorluk çeken kız çocuklar için eğitim ve hijyen ürünleri sağlamaya çalışır. Ayrıca, doğal malzemeler kullanılarak üretilen ürünleri ile çevre dostu bir yaşam tarzını teşvik etmeyi de hedefler.

Modibodi, yıllar içinde büyümeye devam etmiş ve bugün dünya çapında birçok ülkede satılmaktadır. Şirket, kadınların adet dönemlerinde ve üriner inkontinans sorunları olan kadınlar için hijyenik, rahat ve güvenli bir seçenek sunmak için çalışmaya devam etmektedir.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bu mail ile mevcut bir kayıt var.

Opsiyon seç

this is just a warning
Giriş yapın
Alışveriş Sepeti
0 Ürünler