SSS bölümünün altında, daha önceki müşterilerimizin bazı genel endişelerinin cevapları bulunmaktadır.
Sizin başka sorularınız varsa, lütfen bunu aşağıdaki mail adresine yollayınız. info@modibodi.com.tr.

Başlığa göre filtrele
Hepsi
  • Hepsi
  • Modibodi Nedir?
  • Ürünlerle ilgili sorular
  • Kullanma talimatları
  • Beden Seçimi
  • Modibodi Regl Mayo ve Bikini Ürünleri

Modibodi Nedir?

Modibodi, ped, tampon, günlük ped ve mesane pedi gibi tek kullanımlık ürünlere olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldıran, yeniden kullanılabilir ve sürdürülebilir sızdırmaz iç çamaşırlarıdır. Birbirinden şık Modibodi külotları, sahip olduğu Modifier teknolojisi ile yoğun kanamalara ve idrar sızıntılarına karşı üstün koruma sağlar. Zararlı toksinlerden uzak, son derece sağlıklı ve bilinçli yöntemlerle üretilen, çevre dostu ürünleri ile stilden ve konfordan da asla ödün vermez. Modibodi™ teknolojik ve yüksek kaliteli kumaşları (Bambu, Merino Perform Wool ve Mikrofiber gibi) ve nefes alabilen antimikrobiyal elyafları, Avustralya patentli Modifier Technology™ (süper ince -sadece 3 mm- ve leke tutmaz astar) ve Modifier Air Technology™ (nemi emen ve kokuyla mücadele eden astar) ile birlikte kullanır. Ayrıca su geçirmez, sızdırmaz mayo-bikini serimiz de koleksiyonumuzda yer almaktadır.

Evet! Özellikle regl döneminde taşma problemi yaşayan 2 kadından biriysen, Modibodi tam sana göre. ”Modifier Teknolojimiz™” sızdırmaz, emici, aynı zamanda leke ve kokuya karşı dayanıklıdır. Sızıntılardan korkmana gerek kalmaması için harika bir yedek olarak düşünebilirsin.

Bununla birlikte, doğru emicilik seviyesinde bir ürünü satın aldığında, ped ve tampon gibi tek kullanımlık ürünlerden tamamen kurtularak, sadece sürdürülebilir ve sızdırmaz Modibodi iç çamaşırlarını giyebilirsin. Gezegenimiz için bu çok daha faydalı.

Kesinlikle, ürünlerimiz tampon veya menstrual kap kullanımını gerektirmez. Tek kullanımlık hijyen ürünlerinin tamamen yerini alır. Yoğun regl günlerinde dahi sadece Modibodi’ni giy ve çık.
Evet! Özellikle regl döneminde taşma problemi yaşayan 2 kadından biriysen, Modibodi tam sana göre. ”Modifier Teknolojimiz™”, sızdırmaz, emici, aynı zamanda leke ve kokuya karşı dayanıklıdır. Sızıntılardan korkmana gerek kalmaması için harika bir yedek olarak düşünebilirsin.

Bununla birlikte, doğru emicilik seviyesinde bir ürünü satın aldığında, ped ve tampon gibi tek kullanımlık ürünlerden tamamen kurtularak, sadece sürdürülebilir ve sızdırmaz Modibodi iç çamaşırlarını giyebilirsin. Gezegenimiz için bu çok daha faydalı.
Evet! Hafiften orta dereceye kadar mesane sızıntısı sorunu yaşayan her 3 kadından biriysen, Avustralya patentli Modifier Technology™ iç çamaşırlarımız senin için harika bir seçenek…

Nefes alan, sızdırmaz çamaşırlarımız, kokuyu önleyen, süper emici özel ağ yapısı ile nemi cildinden uzaklaştırarak gün boyu kuru kalmanı ve ferah hissetmeni sağlar. Yenilikçi teknolojisi sayesinde sızıntılar çamaşırın dışına çıkmaz, giysilerin için endişe etmezsin.

Evet! Tüm ürünlerimiz terlemeye karşı etkilidir ama özelikle Modifier Air serimiz, sadece terleme sorunu için üretilmiştir. Özel teknolojisi sayesinde antibakteriyeldirler ve kokuya karşı dayanıklıdırlar. Üst katman nem emici olduğundan sıvıyı cildinden uzaklaştırarak, hava ne kadar sıcak olursa olsun kuru ve ferah hissetmeni sağlar.

Satın aldığın ürünün regl ve idrar sızıntının yoğunluğuna göre maksimum emicilik kapasitesini bilmen çok önemli. 8-10 saat hatta 12 saat boyunca Modibodi'lerini rahatça giyen birçok harika müşterimiz var! Maxi 24 saat emicilik seviyesine sahip ürünümüzün ise 24 saat dayandığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır ancak tam gün kullanmaya başlamadan önce onları daha kısa bir süre için test etmeni öneririz

Yeni kullanıcılarımız için; regl yoğunluğunun teknolojimizle nasıl çalıştığını ve ideal değişim zamanını daha iyi anlamak adına Modibodi'yi bir gün evde denemeni öneririz.

Hangi koruma ve emicilik seviyesinin senin için mükemmel olduğunu görmek istiyorsan nasıl çalışır sayfamıza bakabilirsin. Aşağıda da ürünlerimizin emicilik seviyeleriyle ilgili faydalı bilgiler bulunmaktadır.

SUPER HAFİF KORUMA 5ml = 1 tampon Ne zaman: Günlük akıntılarda ve hafif damlamalarda

HAFİF-ORTA KORUMA 10ml = 2 tampon Ne zaman: Hafif yoğunlukta regl günlerinde ve idrar sızıntılarında, akıntılı günlerde

ORTA-YOĞUN KORUMA 15ml = 2-3 tampon Ne zaman: Orta-yoğun regl günlerinde, hafif idrar sızıntılarında veya yoğun akıntılarda

YOĞUN KORUMA / GECE BOYU 20ml = 3-4 tampon Ne zaman: Yoğun regl günlerinde tek başına, çarşaflarınızı korumak için gece boyu, veya 'neredeyse altıma kaçırıyordum' sızıntılarında

MAXI 50 ml = 10 tampon Ne zaman: Günde en az 50ml sıvı tutmak için test edilmiştir. Yoğun regl günlerinde tek başına, çarşaflarınızı korumak için gece boyu, veya 'neredeyse altıma kaçırıyordum' sızıntılarında

Hiçbir şekilde hissetmeyeceksin. Modibodi, piyasadaki diğer tüm yeniden kullanılabilir ve tek kullanımlık sızdırmaz ürünlerle, bilimsel yöntemler ışığında karşılaştırılarak test edilmiştir. Bu titiz çalışmalar sonucunda “en kuru hissettiren” uluslararası markalardan biri olduğumuzu söylemekten gurur duyuyoruz. Farklı emicilik seviyelerinde ürünler geliştirerek, kullanıcılara maksimum konfor sunuyoruz.

Ürünlerle ilgili sorular

Ürünlerimiz 100 yıkamaya hatta daha fazlasına dayanabilir. Bu, onların talimatlar doğrultusunda yıkanmasına ve bakılmasına bağlıdır. Hassas ürünler kategorisinde yer alan iç çamaşırlarında kullanılan lastikler ve iplikler, aşınma ve yıpranma nedeniyle zarar görebilir. Altı (6) aylık kullanımdan sonra oluşan problemler genel aşınma ve yıpranma olarak kabul edilir. Ancak şunu bilmeni isteriz ki bahsi geçen sorunlar görülse bile, Modibodi’lerinizin ağ kısmında yerleşik olarak bulunan Modifier teknolojinin etkinliği azalmayacaktır.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için info@modibodi.com.tr adresinden Müşteri Memnuniyeti Ekibimizle iletişime geçebilirsin.

Hayır, bakım talimatlarına uyduğun sürece Modibodi ürünlerin kokmaz.

Birkaç saatten fazla nemli bekletmek veya tamamen kurumadan önce çekmeceye yerleştirmek, iç çamaşırlarının küf ve ağır kokmasına neden olabilir.

Kokuyu gidermek için bir kaba iç çamaşırının üstünü örtecek kadar suyu, 1/3 oranında beyaz sirke ile seyreltip koy ve 20 dakika boyunca beklet. Daha sonra çamaşır makinesine at ve deterjan gözüne yine 1/5 oranında beyaz sirke ilave et.

En iyi sonuç için, iç çamaşırını mümkünse güneşte kurut ve çekmecene geri koymadan önce tamamen kuruduğundan emin ol. Yıkama sırasında deterjan gözüne birkaç damla okaliptüs yağı ekleyebilirsin böylelikle, istenmeyen kokulardan eser kalmayacaktır.

Kesinlikle hayır! Bakım talimatlarımıza uyduğun sürece leke tutmaz. Patentli teknolojimiz, her türden sıvının hızlıca emilmesi ve dışarı sızmaması, ayrıca koku oluşumunun engellenmesi doğrultusunda geliştirilmiştir.

Kullanma talimatları

İlk kullanımdan önce;

Ürünlerinin performansını en üst seviyeye çıkarmak için, lütfen ilk kullanımdan önce Modibodi çamaşır makinesinde mümkünse Soğuk Suda, en fazla 30°’ye kadar, hassas programda yıka. Deterjan kullanabilirsin.

Bu işlem, ağ kısmındaki yenilikçi teknolojimizi etkinleştirmeni sağlayacak. Lütfen yumuşatıcı ve leke çıkarıcı kullanma.

Her Kullanımdan sonra;

1- Akan suyun altında, su berraklaşana kadar, elde durula, suda bekletme.

2- Çamaşır makinesinde mümkünse Soğuk Suda, en fazla 30°’ye kadar, hassas programda yıka. Deterjan kullanabilirsin.

3- Lütfen yumuşatıcı ve leke çıkarıcı kullanma. Çamaşır torbası kullanmanı öneririz,mümkünse fermuarsız olsun.

4- Suda Bekletme: Bunun nedeni, ıslatmanın potansiyel incelmeye neden olabilmesi ve antimikrobiyal teknolojimizin etkinliğini azaltmasıdır. Akan suyun altında tutmak ve ardından makineye atmak çok daha etkilidir, çünkü suda bekletildiğinde ağ kısmında biriken tabaka tamamen ortadan kalkmaz

5- Asarak kurut, kurutma makinesi kullanma: Modibodini asarak kurutmanı öneriyoruz. Kurutma makinesi kesinlikle kullanma, kalorifer üzerine de koyma! Soğuk havalarda kalorifere bir kol mesafesi uzaklığında asarak kurutabilirsin.

Kuruduktan sonra Modibodi ürünlerini ekstra koruma için kuru bir çamaşır torbasında saklamanı öneririz (tıpkı kışlık kazaklarımız gibi). Yün gibi doğal liflerden yapıldıkları için küçük nem böceklerinin ilgisini çekebilir.

6- Her seferinde aynı şekilde tekrar et!

Unutma! Modibodi bir destek külodu değildir. Ped ve tampon gibi tek kullanımlık ürünlere ihtiyaç duymaz.

Kesinlikle, bu çok önemli!

Yeni alınan tüm iç çamaşırları kullanılmadan önce yıkanmalıdır. Çamaşır makinesinde hassas programda, tercihen soğuk suda veya maksimum 30°’ye kadar yıkamalısın ve asarak kurutmalısın. Bu sadece hijyenik nedenlerden değil, aynı zamanda, ürünlerin performansını en üst düzeye çıkarmak için de gereklidir.

İlk kullanımdan önce Modibodi çamaşırlarını mutlaka yıka çünkü bu işlem, ağ kısmındaki teknolojiyi etkinleştirecektir.

Endişelenme, yanlışlıkla çamaşır kurutma makinesi kullanmak Modibodi'ni mahvetmez. Ancak rutin olarak kullanmaktan kaçınmanı tavsiye ederiz.

Çamaşır kurutma makinesinin düzenli bir şekilde kullanımı, zamanla ürünün yüksek teknoloji işlevini bozabilir ve ömrünün kısalmasına neden olabilir!

Beden Seçimi

Her zaman, normalde aldığın iç çamaşırı bedenini almanı öneririz. 

Eğer iki beden arasında kararsız kalırsan küçük bedeni tercih edebilirsin. Modibodi iç çamaşırı veya mayo-bikini siparişini vermeden önce web sitemizdeki beden tablosundan beden ölçünü kontrol etmeyi unutma!. 

Bedenini seçerken aşağıdaki linke tıklayarak beden tablomuza mutlaka göz at; 

Modibodi Beden Tablosu

Evet, dikişsiz modeller ilk kullanımdan ve yıkamadan sonra esneyip vücuduna tam oturacağı için özellikle daha dar olarak üretilir. Bu konuda detaylı yardıma ihtiyaç duyarsan info@modibodi.com.tr adresinden bize ulaşabilirsin.

Her zaman, normalde aldığın bikini üstü bedenini almanı öneririz. 

Modibodi iç çamaşırı veya mayo-bikini siparişini vermeden önce web sitemizdeki beden tablosundan beden ölçünü kontrol etmeyi unutma!. 

Bedenini seçerken aşağıdaki linke tıklayarak beden tablomuza mutlaka göz at; 

Modibodi Beden Tablosu

Modibodi Regl Mayo ve Bikini Ürünleri

Modibodi mayo ve bikinileri hem hafif-orta şiddetli regl günlerinde hem de hafif idrar sızıntılarında kullanılmak için tasarlanmıştır.

Modibodi sızdırmaz mayo ve bikinini regl günlerinde yüzmek için kullanmayı planlıyorsan, kanamanın az olduğu günlerde veya lekelenmelerinin olduğu günlerde tek başına kullanabilirsin. Yoğun bir akışın varsa, reglinin ortasından ikinci yarısına doğru Modibodi sızdırmaz regl mayo ve bikinilerini kullanabilirsin. Daha yoğun kanamanın olduğu günlerde yedek olarak kullanabilir, kıyafetlerine ve havlularına taşma olmasını engelleyebilirsin. Ayrıca regl döngünün başlamasını beklerken de sahilde rahatça giyebilirsin. Suya girildiğinde bikininin içi ve dışı ıslanır. Ancak çabuk kuruyan kumaşlarımız sayesinde sudan çıktığında çok çabuk kuruyacaksın!

Bu teknolojiyi bu kadar harika yapan şeyin ne olduğuna dair özel bilgilerimizi paylaşamıyor olsak da şunu bilmeni isteriz; Yenilikçi Mayo Teknolojimiz su çekmeyen ve hızlı kuruyan kumaştan yapılmıştır, bakteri ve kokuyla savaşır, sinsi idrar sızıntılarını yakalar ve hafif-orta şiddetli regl günleri için mükemmeldir!

Tek kullanımlık ped ve tamponların doğada yok olması 500 yıldan uzun sürmektedir.
Modibodi mayo ve bikinilerimiz çöp sahası atıklarını azaltmakla kalmadığı gibi aynı zamanda vegandır.
Mayo ve Bikini koleksiyonumuzda da Modibodi ve RED regl külotları gibi sürdürülebilir ve yenilenebilir kumaşlar kullanılır.

Havuzda süzülen pembe bir flamingo kadar biz de dalgaları seviyoruz :) Evet, mayo ve bikinilerimiz plaj ve havuzlarda güvenle kullanılabilir! Modibodi mayo ve bikinilerini gün içinde kullanmaya devam edebilmek için sadece soğuk su altında durula.

UPF, Ultraviyole Koruma Faktörü anlamına gelir ve güneş kremlerinde kullanılan SPF derecelerine benzer. UPF'si 50 olan giysiler, giysiye düşen UV radyasyonunun yalnızca 1/50'sinin içinden geçmesine izin verir. Bir giysiye atanabilecek en yüksek UPF derecesi 50+'dir, bu aralıktaki bir parçanın UV radyasyonuna karşı "mükemmel" koruma sağladığı belirlenir. Tüm Modibodi mayo ve bikinileri UPF 50+ olarak derecelendirilmiştir. Bu, güneş kremi yerine geçmez ve her zaman ek güneş koruması kullanılmalıdır.

Hayır, çift taraflı giyilebilir Crop Top bikini üstümüzün bir emicilik özelliği yoktur.

Aradığın soruyu bulamadın mı? İletişime Geç